SportStrava.cz

Kvalitní doplňky sportovní výživy

Bojové sporty

Badminton

Nezadáno

Sportovní výživa

Crossminton

Míčové sporty

Stopky a krokoměry

Vybavení bojové sporty

Knihy, tréninkové programy

Filtrovací konvice

Ostatní

Vzorky a jednorázovky

Přípravky podle použití - balíčky

Bezlepkové produkty

AKČNÍ NABÍDKA

Gainery - Sacharidy

Posilovací stroje

Fitness

Kolečkové brusle

Koloběžky

Skateboardy

Kempování

Prom-in Magnesium + P5P 120capsCena: 302 Kč


Popis

Proč nepufrovaný magnesium bisglycinát?
PROČ NEPUFROVANÝ MAGNESIUM BISGLYCINÁT?

Hlavním důvodem je vysoká biologická dostupnost, oblíbené slovo pro „absorpci“. Bohužel většina značek označuje za produkt obsahující glycinát hořečnatý nebo bisglycinát takový produkt, který obsahuje velké množství oxidu hořečnatého a určitého podílu čistého glycinátu hořečnatého. Tomu se říká pufrovaný bisglycinát hořečnatý. Zásobení organizmu hořčíkem bude tedy samozřejmě horší, proto náš produkt obsahuje výhradně 100% čistý bisglycinát hořečnatý.

Co je to vlastně glycinát/bisglycinát hořečnatý?
CO JE TO VLASTNĚ GLYCINÁT/BISGLYCINÁT HOŘEČNATÝ?

Jedná se o hořčík v takzvané chelátové vazbě, kde je hořčík navázán na dvě aminokyseliny glycinu. Glycin je nejen zcela přirozenou aminokyselinou, ale navíc potencuje efekt hořčíku. Chelatace je proces, při němž se organické sloučeniny, v našem případě aminokyseliny, váží na kovové kationty, v našem případě hořčík. Chelatace se využívá pro zlepšení vstřebávání minerálů organismem. Minerály se v chelátové formě lépe vstřebávají o několik řádů snadněji oproti pouhé minerální formě.

Co vlastně hořčík umí?
CO VLASTNĚ HOŘČÍK UMÍ?

Hořčík je jedním z nejdůležitějších minerálů v těle, neboť se v našem organismu zúčastňuje stovek biochemických reakcí. Současně je také hořčík často deficitním minerálem v našem těle, neboť při zvýšeném stresu a zátěži jeho potřebu organismus zvyšuje.

Proč Pyridoxal-5´-fosfát?
PROČ PYRIDOXAL-5´-FOSFÁT?

Vitamin B6 lze nalézt v několika formách, která se v játrech mění na P5P. Ten představuje takzvanou aktivní formu vitaminu B6. Je to koenzym, což znamená, že spolupracuje s enzymy tak, aby jim pomohl plnit jejich úkoly rychleji a efektivněji, a proto je klíčovým prvkem biosyntézy. P5P hraje důležitou roli při mnoha pochodech v organismu, jako je metabolismus na buněčné úrovni, regulace hormonální aktivity, podpora psychické činnosti, snížení míry únavy a vyčerpání a mnoha dalšího. Když užíváme P5P jako jeden ze zdrojů vitaminu B6, získáme výhodu, protože pak nemusí docházet k procesu přeměny v játrech, což modifikuje působení vitaminu B6.

 

SLOŽENÍ MLUVÍ ZA NÁS

 

POPIS PRODUKTU:

Doplněk stravy v kapslích

 

Hořčík přispívá k normální činnosti svalů.

Hořčík přispívá k normální psychické činnosti.

 

Dávkování:

2 - 5 kapslí v průběhu dne nebo večer před spaním, zapijte dostatečným množstvím vody

SLOŽENÍ:

bisglycinát hořečnatý (nepufrovaný), želatinová tobolka, protispékavá látka: stearan hořečnatý; vitamin B6 (pyridoxal-5-fosfát)

UPOZORNĚNÍ:

Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v suchu a chraňte před přímým slunečním zářením a mrazem. Dbejte na dobré uzavření obalu. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Výrobek není náhradou pestré stravy.

OBSAH ÚČINNÝCH LÁTEK:

 ve 2 kapslích
Bisblycinát hořečnatý1300 mg
z toho hořčík150 mg (40 % RHP*)
Pyridoxal-5-fosfát20 mg

* referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ/2000 kcal)

 
 
Prom-in
  • PROM-IN, s.r.o.
  • Plzeňská 385
  • 364 01 Toužim
  • Česká republika

KONTAKTY

  • Sklad / Reklamace
  • +420 730 101 661
  • prom-in@prom-in.cz
IG FB IG
 

Mohlo by Vás také zajímat