SportStrava.cz

Kvalitní doplňky sportovní výživy

Bojové sporty

Badminton

Nezadáno

Sportovní výživa

Crossminton

Míčové sporty

Stopky a krokoměry

Vybavení bojové sporty

Knihy, tréninkové programy

Filtrovací konvice

Ostatní

Vzorky a jednorázovky

Přípravky podle použití - balíčky

Bezlepkové produkty

AKČNÍ NABÍDKA

Gainery - Sacharidy

Posilovací stroje

Fitness

Kolečkové brusle

Koloběžky

Skateboardy

Kempování

GymBeam Vápník + vitamín D3 120 kaps.Cena: 189 Kč


Popis

Vápník + vitamín D3 - klíčový doplněk pro zdraví kostí, zubů a správné fungování organismu, obohacený o vitamín D3

Vápník + vitamín D3 je klíčový doplněk pro zdraví kostí, zubů a správné fungování organismu. Obsahuje vápník a vitamín D3, které mají na náš organismus nepostradatelný vliv. Největším zdrojem vápníku bývají mléčné výrobky a některé druhy zeleniny. Jeho využitelnost je ovšem různá a ne z každého zdroje dokážeme získat potřebné množství. Proto by jeho suplementaci měli zvážit nejen ti, kteří nefandí mléku a mléčným výrobkům.

Zpozornět by měli i sportovci, protože vápník je potřebný k udržení zdravých kostí a přispívá k normálnímu fungování svalů. Právě kosti a svaly mohou být nadměrně zatěžovány tréninkem a je nutné dát jim dostatečnou podporu v podobě výživy. Vápník navíc udržuje i zdravé zuby a jeho optimální příjem se vám může odvděčit zářivým a hlavně zdravým úsměvem.

Ten vás neopustí ani během náročných dnů, protože vápník přispívá také ke správné látkové přeměně, která je důležitá pro tvorbu energie. Svou roli hraje i v procesu dělení buněk a má vliv i na trávicí systém. Přispívá totiž ke správnému fungování trávicích enzymů, které jsou základním předpokladem pro zdravé trávení. Příjem vápníku mohou ocenit i lidé, kteří mají problémy se srážlivostí krve, protože přispívá k jejímu znormalizování.

Vápník má formu kapslí a je tak velmi pohodlný na užívání. V jedné dávce obsahuje až 400 mg vápníku. Proto je ideální jako doplněk stravy, který pomůže k naplnění doporučené denní dávky této mimořádně důležité minerální látky.

Složení tohoto doplňku je navíc obohaceno o 25 μg (1000 IU) vitamínu D3. Ten jde ruku v ruce s vápníkem, protože přispívá k jeho správnému vstřebávání a normální hladině v krvi. Díky tomu se vápník dostává rychleji tam, kde je zapotřebí. Tyto dvě minerální látky spolupracují při ochraně kostí tak, že vápník pomáhá budovat a udržovat kosti, zatímco vitamín D pomáhá organismu vápník efektivně absorbovat.

Vápník + vitamín D3 a jeho výhody

 • doplněk stravy s obsahem 400 mg vápníku v jedné dávce
 • má formu kapslí, a proto je pohodlný na užívání
 • jde o jednu z nejdůležitějších minerálních látek pro lidský organismus
 • podílí se na mnoha biologických procesech
 • je potřeba k udržení zdravých kostí a zubů
 • přispívá k normálnímu fungování svalů
 • má podíl na správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie
 • hraje důležitou roli v procesu dělení buněk
 • přispívá ke správnému fungování trávicích enzymů
 • má vliv na normální srážlivost krve
 • může pomoci k naplnění optimální denní dávky vápníku
 • je výborně vstřebatelný díky vitamínu D3

Složení

Uhličitan vápenatý, citrát vápenatý, hypromelózová kapsle, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), protihrudkující činidlo (stearan hořečnatý), vitamín D3 (cholekalciferol).

Dávkování

Užívejte 2 kapsle denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty1 dávka (2 tablety)*RI
Vápník 320 mg 40%
Vitamín D3 25 μg 500%

**Referenční hodnota příjmu průměrné dospělé osoby (8400 kJ/ 2000 kcal).

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti. Těhotné a kojící ženy by měly užívání produktu konzultovat s lékařem. Skladujte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.

Mohlo by Vás také zajímat