SportStrava.cz

Kvalitní doplňky sportovní výživy

Bojové sporty

Badminton

Nezadáno

Sportovní výživa

Crossminton

Míčové sporty

Stopky a krokoměry

Vybavení bojové sporty

Knihy, tréninkové programy

Filtrovací konvice

Ostatní

Vzorky a jednorázovky

Přípravky podle použití - balíčky

Bezlepkové produkty

AKČNÍ NABÍDKA

Gainery - Sacharidy

Posilovací stroje

Fitness

Kolečkové brusle

Koloběžky

Skateboardy

Kempování

GymBeam PQQ 60 kaps.Cena: 259 Kč


Popis

PQQ - molekula s pozitivním vlivem na činnost a efektivitu mitochondrií zajišťujících tvorbu energie

PQQ obsahuje pyrrolochinolin chinon, který se podobá vitamínům a v organismu je důležitý pro správnou funkci buněk. Má totiž pozitivní vliv na činnost a efektivitu mitochondrií, které zajišťují tvorbu buněčné energie. Tu pak pro svůj provoz využívá mozek, svaly a další tělesné systémy. Lepší efektivita mitochondrií tak může vést k většímu pocitu energie během dne, při sportu a stejně tak souvisí i s kvalitnějším kognitivním výkonem. S věkem se ale množství a účinnost těchto buněčných organel často snižuje, a to zejména při sedavém životním stylu. To se pak může negativně projevit ve všech těchto oblastech.

Tato látka patří i mezi antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před oxidačním stresem. To platí i pro nervové buňky, a nejspíš i díky tomu se PQQ také často spojuje s neuroprotektivní činností. Obecně je tak oblíben mezi lidmi, kteří chtějí mít více energie během dne a zajímají se o problematiku zdravého stárnutí. Navíc zásluhou svého vlivu na mozkovou činnost patří i mezi nootropika. Ta jsou určená zejména lidem, kteří chtějí maximálně podpořit svou paměť, schopnost koncentrace a učení.

Methoxatin, jak se PQQ rovněž nazývá, se nachází také v běžných potravinách, jako je špenát nebo kiwi. V doplňcích stravy jej pak typicky najdete ve větší koncentraci. Tento produkt v jedné kapsli obsahuje 20 mg pyrrolochinolinu chinonu. Navíc je díky čistě rostlinnému složení vhodný i pro vegany.

PQQ a jeho výhody

  • obsahuje látku pyrrolochinolin chinon
  • patří mezi antioxidanty
  • řadí se k nootropikům
  • je vhodný pro lidi, kteří chtějí pečovat o mitochondriální zdraví
  • je spojován s neuroprotektivními účinky
  • v jedné dávce přijmete 20 mg pyrrolochinolinu chinonu
  • je vhodný pro vegany

Složení

Objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), PQQ (disodná sůl pyrolochinolinchinonu), protihrudkující činidlo (stearan hořečnatý), hypromelózová kapsle.

Dávkování

Užívejte 1 kapsli denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 1 kapsle
PQQ disodná sůl 20 mg

Referenční příjem dospělého člověka není stanoven.

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.
Minimální trvanlivost do konce: Uvedena na obalu.

Mohlo by Vás také zajímat