SportStrava.cz

Kvalitní doplňky sportovní výživy

Bojové sporty

Badminton

Nezadáno

Sportovní výživa

Crossminton

Míčové sporty

Stopky a krokoměry

Vybavení bojové sporty

Knihy, tréninkové programy

Filtrovací konvice

Ostatní

Vzorky a jednorázovky

Přípravky podle použití - balíčky

Bezlepkové produkty

AKČNÍ NABÍDKA

Gainery - Sacharidy

Posilovací stroje

Fitness

Kolečkové brusle

Koloběžky

Skateboardy

Kempování

GymBeam 100% Mandlové máslo 340 gCena: od 169 Kč

mandle
169 Kč
-
+

Popis

100% Mandlové máslo s 26%-ním podílem bílkovin, množstvím zdravých tuků a vlákniny, vhodné i do diety

100% Mandlové máslo je 100% přírodní oříškové máslo vyrobené výhradně z neloupaných mandlí, bez přísad, soli, cukru či palmového oleje. Je výborným zdrojem bílkovin, sacharidů, zdravých tuků - nenasycených mastných kyselin, minerálů a vitamínů. Navíc vás jeho chuť dostane! Vyznačuje se krémovou lahodnou chutí, díky čemuž dokonale zpestří váš zdravý jídelníček. Použít jej můžete jako zdravou pochoutku, pomazánku nebo přidat do oblíbených jídel, receptů a smoothies.

Nejsou ořechy jako ořechy. Mandle jsou svým složením hotovým unikátem, protože nejenže mají skvělý profil mononasycených mastných kyselin, jsou také ideálním zdrojem energie, mají vysoký obsah proteinů, množství vitamínu E a vlákniny. Ve srovnání s arašídovým máslem, má mandlové máslo vyšší obsah vitamínu E, draslíku, vápníku, železa, manganu, vlákniny nenasycených mastných kyselin, a naopak méně nasycených mastných kyselin.

mandlové máslo 100% gymbeam

Vzhledem k tomu, že mandlové máslo přirozeně obsahuje vysoké množství mastných kyselin, podporuje zdraví srdce, zdravý cholesterol a i spalování tuků. Proto je vhodné i do diety, na zahnání hladu a chuti na sladké. Navíc, je ideální pro aktivní lidi, protože je výborným zdrojem bílkovin a kyseliny olejové, která má zdraví prospěšné účinky, podobně jako olivový olej, a díky tomu je důležitou složkou v boji a prevenci onemocnění srdce. Na mandlovém másle si mohou bez obav pochutnat i vegetariáni a vegani.

100% mandlové máslo a jeho výhody

  • je to 100% přírodní mandlové máslo
  • neobsahuje sůl
  • neobsahuje cukr
  • neobsahuje palmový olej
  • má vysoký obsah přírodních bílkovin
  • obsahuje zdravé tuky a nenasycené mastné kyseliny
  • snižuje cholesterol
  • podporuje a chrání srdce a srdečně-cévní systém

Proč se rozhodnout pro mandlové máslo?

Mandlové máslo snižuje cholesterol

Mandlové máslo má vysoký obsah vlákniny a zdravého tuku, díky čemuž poskytuje benefity pro srdce a cévy. Obsahuje množství nenasycených mastných kyselin, které snižují krevní cholesterol a bojují s kardiovaskulárními onemocněními. Vláknina také pozitivně upravuje hladinu cholesterolu.

Snižuje krevní tlak

Má rovněž pozitivní vliv na krevní tlak. Je to způsobeno tím, že při nahromadění cholesterolu se v krevních cévách zhorší průtok krve, a tím se zvýší i krevní tlak. Snížením cholesterolu, snížíte i krevní tlak.

Nezvyšuje hladinu krevního cukru

Mandlové máslo je chutný, sladký a zdravý recept, který nezpůsobí zvýšení hladiny krevního cukru. Dokonce, pomůže snížit glukózu v krvi, a tím i vylučování inzulínu při snědení sacharidového jídla. Je vhodné i pro lidi s cukrovkou II. typu.

mandlové máslo 100% gymbeam

Obsahuje množství antioxidantů

Volné radikály poškozují buňky, a proto je důležité přijímat ve stravě dostatek antioxidantů, které s nimi bojují. Mezi nejvýznamnější antioxidanty patří vitamín E a flavonoidy, které se v mandlovém másle nacházejí ve slušném zastoupení. Tím pomáhá mandlové máslo ochraňovat buňky před oxidativním stresem a snižuje riziko srdečních chorob.

Podporuje hubnutí

Mandlové máslo má vysoký obsah zdravých tuků a vlákniny, což se postará o to, abyste se cítili po delší dobu sytí. Oddaluje hlad, brání chutím na sladké či večernímu přejídání se.

Obsahuje vitamíny a minerály

Za mnoho zdravotních výhod a benefitů vděčí mandlové máslo právě vysokému množství vápníku a mědi. Tyto minerály hrají důležitou roli v mezibuněčné komunikaci a starají se o nervový systém. Vápník pomáhá i správné funkci svalů a udržuje pevné a zdravé kosti, měď zase umožňuje organismu produkovat melanin, pigment, který chrání kůži před sluncem.

Obsahuje také hořčík a vitamín E. To pomáhá produkovat energii a syntetizovat mastné kyseliny, potřebné pro ukládání energie. Vitamín E zabraňuje oxidaci krevních tuků. Železo, vyskytující se v mandlovém másle, zase podporuje zdravý transport kyslíku v krvi, účastní se při výrobě hemoglobinu a myoglobinu, proteinů, které jsou nositeli kyslíku do tkání. Podobně jako vitamín E, i železo ochraňuje buňky před oxidativním poškozením tím, že aktivuje enzymy v buňkách.

Složení

100% pražené mandle

Dávkování

Mandlové máslo je ideální jako pomazánka a využijete ho i při vaření. Separace oleje je přirozená, jednoduše zamíchejte a můžete konzumovat.

mandlové máslo 100% gymbeam

Tipy jak konzumovat mandlové máslo

Mandlové máslo skvěle dochutí protein, smoothie, tvaroh, jogurt, je skvělé v kombinaci s banánem a čokoládou. Je to hodnotný doplněk do snídaňové kaše, chutná pomazánka s minimem lepku, skvělý základ raw receptů, ale také efektivní snack na cesty, protože nepodléhá teplotní zkáze.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnotyve 100 g
Energetická hodnota 2503 kJ / 598 kcal
Tuky 52,5 g
z toho nasycené 4,1 g
Sacharidy 21 g
z toho cukry 4,9 g
Vláknina 10,9 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0 g

Upozornění

Skladujte na chladném a suchém místě. Po otevření spotřebujte nejlépe do 3 měsíců.
Alergenové upozornění: Obsahuje mandle. Vyrobeno v zařízení, které také zpracovává lepek, arašídy, ořechy a sezamová semínka.

Mohlo by Vás také zajímat