SportStrava.cz

Kvalitní doplňky sportovní výživy

Bojové sporty

Badminton

Nezadáno

Sportovní výživa

Crossminton

Míčové sporty

Stopky a krokoměry

Vybavení bojové sporty

Knihy, tréninkové programy

Filtrovací konvice

Ostatní

Vzorky a jednorázovky

Přípravky podle použití - balíčky

Bezlepkové produkty

AKČNÍ NABÍDKA

Gainery - Sacharidy

Posilovací stroje

Fitness

Kolečkové brusle

Koloběžky

Skateboardy

Kempování

Best Body nutrition Vitamin D3 + K2 + zinc 80 tabletCena: 237 Kč


Popis

Vitamin D3 + K2 + zinc 80 tablet

Tablety obsahují optimálně vyváženou směs vitaminu D3, vitaminu K2 a zinku.

Vitamíny a minerály jsou pro tělo základní látkou. Nemůže je sám vyrábět - musí mu být zpřístupněny prostřednictvím potravin nebo doplňků.
Vitamin D a K jsou vitamíny rozpustné v tucích. Vitamin D se mimo jiné nachází v lososech, vejcích a houbách. Naproti tomu se vitamin K nachází hlavně v zelené zelenině jako je hlávkový salát, brokolice, růžičková kapusta nebo v řepkovém a hroznovém oleji.
Lidské tělo si může samo vyrobit vitamin D ze slunečního záření nebo ho může přijímat potravou. Předpokladem pro to, aby si naše tělo samo produkovalo vitamin D, je dostatek slunečního světla na pokožku. Zejména v temnějších měsících roku je obtížné získat dostatek vitaminu D ze slunečního záření. Může dojít k nedostatečnému zásobování. V tomto případě může být užitečné doplnění vitaminem D.
Přísně vzato, protože tělo si dokáže samo vyrobit vitamin D, vůbec to není vitamin. Je to jeden z prohormonů (prekurzorů hormonů). Prohormon má malý nebo žádný hormonální účinek. Tělo ho musí přeměnit na hormon v metabolismu.

Vitamin D plní v těle řadu funkcí. Přispívá k využití vápníku a fosforu a také k normální hladině vápníku v krvi. Vitamin D také přispívá k udržení normálních kostí a normální činnosti svalů, přispívá k normální funkci imunitního systému.

Vitamin K je absorbován ve střevě a transportován do jater krví. Vitamin K přispívá k normální srážení krve a udržování normálních kostí.

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin, normální funkci imunitního systému, normálnímu metabolismu sacharidů a normálnímu metabolismu mastných kyselin, pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Hraje roli při dělení buněk a přispívá k normální syntéze bílkovin a udržování normální hladiny testosteronu v krvi.
Složení:
Plnivo (mikrokrystalická celulóza, karboxymethylcelulóza), rýžový extrakt, oxid zinečnatý, cholekalciferol, menachinon-7.
Průměrné nutriční informace v 1 kapsli:
Vitamín D30.1 mg
Vitamín K0.06 mg
Zinek1.50 mg
Dávkování:
1 tabletu každé 2 dny s jídlem a velkým množstvím vody.

Mohlo by Vás také zajímat